Fotele Kosmetyczne

FOTELE KOSMETYCZNE

Fotele kosmetyczne

Fotel kosmetyczny jest podstawowym elementem wyposażenia każdego salonu kosmetycznego, ale też gabinetu masażu czy studia tatuażu. Jego rolą jest zapewnienie maksymalnego komfortu pracy osobie wykonującej zabieg, ale równie istotna jest wygoda klientek.

Wybierając fotel kosmetyczny, należy przede wszystkim wziąć uwagę na jego walory użytkowe. Dobry fotel powinien być dostosowany do indywidualnych upodobań kosmetyczki, ale też do charakteru wykonywanych zabiegów. Niezwykle istotna jest możliwość regulacji poszczególnych elementów oraz łatwość obsługi. Równie ważna jest łatwość utrzymania w czystości, stąd najczęściej stosowanym rodzajem obicia jest skóra ekologiczna, która charakteryzuje się też wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia. Wybierając fotel, warto również zwrócić uwagę na walory estetyczne - elegancki i nowoczesny design z pewnością doda charakteru wnętrzu każdego salonu.

Fotel tradycyjny, elektryczny czy hydrauliczny?

Tradycyjny fotel kosmetyczny jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Zazwyczaj posiada manualnie regulowany kąt podparcia pleców i nóg, nie można w nim natomiast regulować wysokości. Część modeli, dla zapewnienia większego komfortu pracy, wyposażona jest w kuwety, które umożliwiają przechowywanie wszystkich niezbędnych akcesoriów w zasięgu ręki.

Regulację wysokości posiadają natomiast fotele hydrauliczne, których mechanizm opiera się na podnośniku gazowym. Ich cena jest nieco wyższa, ale za to dużo lepiej można je dostosować do potrzeb osoby wykonującej zabieg. Kąt podparcia pleców i nóg w fotelu hydraulicznym reguluje się ręcznie, podobnie, jak w tradycyjnych fotelach.

Największy komfort pracy oferują fotele elektryczne, które są obecnie najchętniej wybieranymi fotelami. Posiadają kilka silników, dzięki czemu sterować można nie tylko wysokością, ale również kątem nachylenia poszczególnych elementów. Sterowanie odbywa się najczęściej za pomocą pilota, dzięki czemu obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna. Niektóre fotele oferują też sterowanie nożne, co znacznie ułatwia pracę (często jest to dodatkowa opcja).

 

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wszystkie wymienione rodzaje foteli kosmetycznych. Stawiamy na wysoką jakość i renomowanych producentów, dlatego zakupy w sklepie Expert Beauty to gwarancja satysfakcji i zadowolenia.

Więcej
Pokazuje 1 - 12 z 62 elementów

Fotele Kosmetyczne

Nowe produkty

Promocje